Pak vezme lázeň a jde spát. A druhý den zase od pondělí do soboty, ti šťastnější jen do pátku. Tak se žije v panelácích a rodinných domcích, kde v podstatě není, co na práci. Pokud je ovšem u domku zahrada, je na práci něco pořád. Ale to bychom odbočili a to pořádně, protože my se podíváme na bydlení v panelácích a přímo do toho, čemu se dříve říkalo družstevní byty. Prostě jste vstoupili do družstva, složili určenou částku a čekali na byt. Ten mohl být teprve ve výstavbě. Dnes se tomu říká společenství vlastníků a je to v podstatě totéž, jenom v oranžovém.
Skupina lidí bydlí v jednom domě a musí se o něj starat, protože byty jsou jejich vlastnictví a dům prakticky také. Takže kdysi byl takzvaný fond oprav, ze kterých se platily výdaje třeba na výtah a tak podobně. Dnes jsou to pravidelné měsíční zálohy, ale už to má všechno jiný název. Je jasné, že tolik lidí musí mít nějakého mluvčího, něco jako velitele tanku, který se stará o pokladnu a další věci. A nyní si představte první schůzi, kde se má tento člověk sám chopit žezla. Jasně, že se do toho nikomu nechce, protože to bude jeho volný čas a jeho nervy. Nikdo se tedy o tuto funkci nedere.
Ono to zase tak moc nevadí, protože je tu řešení, a to řešení profesionální. Takové, že budou všichni spokojeni. Je tu totiž člověk, který bude profesionální předseda SVJ https://www.homepartner.cz/profesionalni-predseda-svj/. Tedy, společenství vlastníků jednotek. Výhody? Ty jsou naprosto jasné. Obrovská znalost problematiky, patřičných zákonů, řemeslníků a firem a naprosto bleskurychlá orientace ve všem, co by se musel běžný předseda teprve učit. Jenže od koho? Proto je tato volba pro všechny zúčastněné nadmíru příznivá a jistě bude každý hlasovat pro. Protože by to předsedování mohlo padnout na něj a co by si počal. A přece jen, mít za sebou stát profesionála, to už je něco jiného při jakémkoli projednávání čehokoli.